Blue Monday; als we weer lekker in de waan van de dag zitten

Blog
Tips & Tricks
Tamara Vlootman
19-01-2015
Twee weken geleden startte ik enthousiast het nieuwe jaar met tips om je goede voornemens vol te houden. Met de belofte erbij me een week aan de checklist te houden. Geen passender dag om op die week terug te kijken dan Blue Monday! Want vandaag, de somberste dag van het jaar, komen we massaal uit onze happy-holidays-vibe én tot de conclusie dat we onze goede voornemens (weer) niet hebben volgehouden. Met in ons achterhoofd dat het nog wel even duurt voordat we weer vakantie, geld en terrasjesweer hebben. Tijd voor een realitycheck wat betreft de goede voornemens: heeft het geholpen dat ik mij aan een aantal regels van Erik Bertrand heb gehouden? Heb ik daarmee bereikt wat ik wilde bereiken? En zo ja, hoe kan dat helpen om de aankomende periode 'door te komen'?

Dit heb ik met de regels bereikt
Een deel van de regels die me productiever zouden maken heb ik overgeslagen. Ik ben niet om 05:00 uur uit mijn bed gegaan en ik lag er ook niet elke avond braaf om 22.00 uur in. Wel heb ik mijn telefoon in mijn tas gelaten op werk en niet elke vijf minuten mijn mail gecheckt. Ook heb ik veel gesport en geen tv gekeken. Mijn doel was hiermee de kleine dingen die ik wilde opstarten of afmaken eindelijk een keer te doen in plaats van voor me uit te schuiven. Denk bijvoorbeeld aan het opstellen van een nieuwe persoonlijke perslijst, het opschonen van mijn computer en alle fysieke mappen én het helemaal afronden van mijn to-do lijstje. Er zijn geen wonderen verricht, maar ik denk dat ik wel beter werk heb geleverd door het besluit me niet af te laten leiden door dingen die ook straks kunnen. En dat maakt natuurlijk happy.

Wat jou kan helpen op deze 'nare' dag
Feeling blue? Het gaf mij veel voldoening om alle losse eindjes die ik nog had slingeren op te ruimen. Zowel thuis als op werk. Juist als je een groter doel nu al in de soep ziet lopen, kan het uitvoeren van een kleiner goed voornemen als het afmaken van je to-do lijst een boost geven. Want eerlijk, hoeveel van je plannen van de dag neem je mee naar morgen? En als je motivatie zoekt, helpt het als je weet dat je niet de enige bent. Focus je juist op die minder leuke klusjes, zodat je weet dat je dat lekker niet meer hoeft te doen. En als je toch het gevoel blijft hebben vast te roesten in de waan van de dag, dan zijn er altijd nog de inhakers die je in ieder geval een kleine glimlach kunnen bezorgen. Check #bluemonday maar eens.

Verleg je grenzen!

schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief!
Schrijf je nu in voor
onze nieuwsbrief